Advert
Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor
Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor
15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte sokaklara çıkan vatandaşlar meydanları terk etmiyor. Gölbaşı demokrasi nöbetinin 13. gününde Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu konuk etti.
Advert

 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ’nün darbe girişiminden 12 gün geçmesine rağmen Gölbaşlılar nöbet tutmaya devam ediyor. Gölbaşı Belediyesi Atatürk Sahil Parkı’nda toplanan binlerce insan birlik ve beraberlik içinde demokrasiye olan inançlarını haykırarak milli İrade vurgusu yaptı. Ayrıca Gölbaşı Belediyesi tarafından kurulan dev ekranda ve sahnede vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını izledi, ellerindeki Türk bayraklarıyla belediye tarafından çalınan marşlara ve türkülere eşlik etti. Ayrıca Demokrasi nöbetine gelen ünlü konuk sanatçılar vatandaşları milli beraberlik duygusu ile coşturuyor. Gönüllü imamlarda gece boyunca Kuran-Kerim okuyorlar.

Gölbaşı halkına seslenen Nihat Hatipoğlu “Sizin hayatınıza, namusunuza, iffetinize, geleceğinize, özgürlüğünüze yönelik bir müdahale var. Sizin oylarınızla getirmiş olduğunuz ve tayin etmiş olduğunuz bir meclis bombalanıyor. Din adına hareket ettiğini iddia eden bir kesim var. Ellerinde silah, ordunun içine nüfuz etmişler. Cumhurun reisini ailesiyle beraber yok etmeyi düşünüyorlar. Bizler güvendik çocuklarımızı gönderdik. Ama o çocuklar maalesef o kadar kandırıldılar. Allah ile din ile kandırıldılar ve namlularını bizlere çevirdiler. Cenabı Allah benzeri bir hadiseyi bu ümmete bir daha yaşatmasın” dedi.

Demokrasi nöbetine katılan Ak Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan burada “15 Temmuz gecesi Gölbaşı gerçekten büyük bir destan yazdı. Ankara’nın pek çok yerinde bu hain darbe girişimcilerine Gölbaşı halkı dimdik karşı çıktı. Gölbaşı şehitler verdi. 13 sivil vatandaş. Polis, sivil toplam 50 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu 15 Temmuz darbe girişimi bu milletin istikbaline, bu milletin iradesine, bu milletin egemenliğine yapılmış çok büyük bir ihanet. Türkiye’nin bugün bu konumda olmasının üç ana nedeni vardır. Bunlardan birincisi başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dimdik ayakta duruşu. Onun gösterdiği liderlik, dirayet hamdolsun o gece işin psikolojisini tamamen değiştirdi. İkincisi halkımızın kahramanca, korkusuzca meydanlara yapılan çağrıya kulak vermesi. Üçüncü önemli unsur da kuşkusuz dedelerimizin ninelerimizin duası” diye konuştu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise Gölbaşı halkına hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade ederek meydanları boş bırakmadıkları için teşekkür etti.

Gecenin ilerleyen saatlerinde nöbete katılan Sudan vatandaşı bir kafile ellerinde Türk bayrakları ile destek verdi. Sudanlı vatandaşlar 15 Temmuz gecesi Türkiye için sabaha kadar dua ettiklerini ifade ettiler.

Atatürk Sahil Parkı’nda gerçekleştirilen demokrasi nöbetine Ak Parti Ankara Milletvkili Ali Babacan, Murat Alparslan, Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve yoğun bir kalabalık katıldı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Özel Harekat darbe girişimi FETÖ demokrasi nöbeti Ali Babacan Nihat Hatipoğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert