Advert

Advert
Kılıçdaroğlu’ndan Özel Harekete Ziyaret
Kılıçdaroğlu’ndan Özel Harekete Ziyaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminde saldırıların hedefi olan ve 50 Özel Harekat polisinin şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Advert

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerinin yanı sıra Gölbaşı CHP İle Başkanı Nuriye Atabey ve yönetimi de Gölbaşı Özel Harekatı ziyaret edenler arasındaydı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'da bombalanan ve çok sayıda Özel Harekatçı'nın şehit olduğu Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti. Şehitler için dua ettikten sonra karanfil bırakan Kılıçdaroğlu, " 43 arkadaşımız, Havacılık Dairesi'nde de 7 arkadaşımız, yani vatan evlatlarımız burada şehit oldu, onlara demokrasi şehidi diyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen liderler zirvesine ilişkin değerlendirmeleri ve Başbakan Binali Yıldırım'ın yeni anayasa konusundaki açıklamalarına ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

 

"Dün yapılan görüşme bizim demokrasi kültürümüz ve o kültürün gelişmesi açısından çok önemliydi. Türkiye bir devlet krizi yaşadı. Bir darbe girişimi söz konusu oldu ve dolayısıyla darbeye karşı hepimizin ortak tavır takınması, özellikle halkın bu konuda bütün duyarlılığını sokaklara çıkarak göstermesi çok önemliydi. Bu görüşmede muhalefet partilerine bilgi verildi ve aynı zamanda biz kendi görüşlerimizi ifade ettik."

 

"Anayasa konusunda yargı ile ilgili şikayetler bütün siyasi partilere gidiyordu. Yargı ile ilgili düzenlemelerin yargının bağımsızlığına ve tarafsızlığına gölge düşürdüğü, bunun değişmesi gerektiği bize ifade edildi. Bunu dün toplantıda yine ifade ettik ve görüş birliği sağlandı. Yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda anayasada yapılacak bir değişikliğe katkı vereceğiz. Umarım önümüzdeki günlerde siyasi partiler bir araya gelir ve bu sorunu çözmüş oluruz."

 

GÜLEN TÜRKİYE'YE İADE EDİLMELİ

 

CHP lideri, Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından ABD'den terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in iadesini istediği hatırlatılarak, düşüncelerinin sorulması üzerine şu açıklamaları yaptı:

"Fethullah Gülen'in kesinlikle Türkiye'ye iade edilmesi lazım. Bu kadar büyük olayların sorumlusu olarak görülüyorsa ve Fethullah Gülen 'ben aklanmak istiyorum' diyorsa gelip Türkiye'de bağımsız mahkemelerde yargılanmalıdır. Bu konuda iade talebinde bulunulması, bakanların oraya gitmesi bizim açımızdan son derece olumlu. Fethullah Gülen'in Türkiye'ye teslim edilmesi gerekiyor"

 

"Biz siyasetçiler Türkiye'deki gelişmelerden umutluyuz. Umarım bu atmosfer hep böyle devam eder ve Türkiye dünyada, bölgede saygınlığını güçlendiren bir ülke olur."

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Özel Harekat darbe girişimi FETÖ demokrasi nöbeti kemal kılıçdaroğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert