Advert
Gölbaşı'nda Demokrasi Nöbeti devam ediyor
Gölbaşı'nda Demokrasi Nöbeti devam ediyor
Gölbaşı’nda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" devam ediyor.
Advert

Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, Atatürk Sahil Parkı'nda toplanarak darbe girişimine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu “Başkomutanın emrini hem millet yerine getirdi hem devletteki bürokrasi yerine getirdi. Aynı zamanda millet iradesinin temsilcisi meclis açıldı. Gazi meclis kapanmadı. Meydanları terk etmeyeceğiz, irademizi teslim etmeyeceğiz. ABD’de yaşayan 20 bine yakın Ahıska Türkü kardeşlerimiz orada Cumhurbaşkanımız için destek mitingleri yapıyor. Başkomutanın emri hem 81 ilde hem de bütün medeniyet coğrafyalarında… Biz sanıyorum ki Çanakkale’den Sakarya’dan sonra 15 Temmuz’da ikinci bir İstiklal Savaşı verdik” dedi.

Ak Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın ise zamanında Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü ile ilgili olarak da paralel yapı tarafından bir algı operasyonu yapıldığını söyledi.

Aydın “Sanki helikopter Cumhurbaşkanımızın talimatıyla düşürüldü gibi bir algı yaratılmaya çalışıldı. Bu konuya inanılmaz yüklendiler. Ayrıca geçmişte Uludere’yle ilgili şüpheler oluşmaya başladı. Yani Türkiye’nin başına bela birçok olayın aslında bu paralel ihanet çetesi tarafında tezgahlandığına şahit oluyoruz. İnsanlar bunları bilmedikleri için bunların attıkları çamurdan belli gruplar karşı karşıya geliyor” dedi.

Paralel yapı ile mücadelenin, yapısal reformların şart olduğunu belirten Ertan Aydın “Daha önce Polis Akademisinde yaptığımız dönüşüm gibi Harp Okullarında da dönüşüm şarttır. Harp Okulları ve buna benzer askeri okullarda öğrenci yetiştirirken Polis Akademisinde uyguladığımız modeli uygulayacak bir yapısal dönüşüme ihtiyaç vardır. Bu yapılmadan bu paralel ihanet çetesinin membaını kurutmamız gerçekten çok zor. Çünkü onlar buradaki mevcut yapıyı kullanarak kendilerince bir adam devşirme yöntemi geliştirmişler. Onların buradaki sistemlerini engellemek için tıpkı Polis Akademisinde yaptığımız gibi üniversite mezunlarını, KPSS sonucu aldığımız öğrencilere iki yıl verilecek eğitim sistemi ile yeni bir modellemeye geçmemiz gerekir” ifadelerini kullandı.

Aydın darbe sürecinin tiyatro olduğuna dair algı operasyonu yapıldığını ifade ederek “15 Temmuz darbe süreci ile ilgili en çok dikkatimi çeken konulardan bir tanesi de paralel ihanet çetesinin uluslararası alanda yürüttüğü algı operasyonudur. Bu operasyonda 15 Temmuz’un Cumhurbaşkanımızın bir tiyatrosu olduğuna dair bir algılama ile yürüyor. Bu çok tehlikeli bir pr çalışmasıdır. Böylece uluslararası kamuoyuna bunu sirayet ettirip Türkiye aleyhine bir duruş almalarına sevk ettiriyorlar. Türkiye’de yaşayan herkes bunu gördü. Dünya kamuoyunun bu şekilde darbe sürecinin bir tiyatro olduğuna dair algıyı paralellerin etkisi ile yaymaya çalıştıklarını görüyoruz. Zaten küresel sermaye, küresel güçler de bu anlamda bir algı operasyonu yaparak Türkiye’nin gücünü zayıflatmaya, Erdoğan’ın gücünü zayıflatmaya çalışıyor. Buna karşı uyanık olmak lazım. Özellikle uluslararası kamuoyunda kendi tezlerimizi çok iyi açıklamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise Gölbaşı halkına seslenerek “Sizlerin belediye başkanı olmaktan, size hizmet etmekte gurur duyuyorum” dedi.

Atatürk Sahil Parkı’nda yapılan demokrasi nöbetine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Ak Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, çok sayıda STK ve vatandaş katıldı.

ETİKETLER
Darbe demokrasi nöbeti FETÖ Gölbaşı Ertan Aydın Yalçın Topçu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert