Advert
Gölbaşı Belediye Meclisi’nde Olağanüstü Toplantı
Gölbaşı Belediye Meclisi’nde Olağanüstü Toplantı
Gölbaşı Belediye Meclisi 15 Temmuz darbe girişimin ardından olağanüstü toplanma kararı aldı.
Advert

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın öncülüğünde siyasi partilerin ilçe başkanları, meclis üyeleri ve STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi mecliste hazır bulundu. Türk Bayrakları ile donatılan meclis salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yaşanan olaylara değinerek bir konuşma gerçekleştirdi. Duruay konuşmasında Ankara ve İstanbul da insanlığa yapılan saldırı için meclisin toplandığını ifade ederek; “Yaşanan olayla neticesinde yaklaşık olarak 250 şehidimiz var bunun da 50’ye yakını Gölbaşımızdan. Gölbaşı’nın ne kadar stratejik olduğu, Türkiye için ne kadar önemli olduğunu o gün daha iyi anladık. Saldırıların en büyüğü resmi olarak Özel Harekat Daire Başkanlığında gerçekleştirdi. İlk bomba atılan yer helikopteri imha edilmesi için atılan yerdi, bir diğeri ise nizamiye atıldı ve atılan bomba etrafında ki her şeyi yakıp yıkan bir şekilde oldu. Maalesef bu da onların ne kadar haince tuzak kurduğunun göstergesidir. Özel Harekat Dairemiz bildiğimiz gibi terörle mücadelede vatanseverlikleri ve imanları ile en önde giden arkadaşlarımızdı” dedi.

Başkan Duruay’dan sonra parti sözcüleri de gündemle alakalı olarak söz aldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Gökhan Koçak gündemle ilgili olarak konuşmasında şunları söyledi; “Bu darbe karşısında dik duruş sergileyen Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Siyasi Partilerin genel başkanlarına da teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gölbaşı’nın mayası sağlam, her yerde yer aldılar. Bu ülkenin sarhoşu bile vatan dediğin zaman önde koşacak kadar hassasiyet sahibi. Bu darbe büyüyen, gelişen bölgesinde söz sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti yönetimine ve halka yapılmıştır. Türksata giderken karnı burnunda bir bayan bizimle birlikte gece vakti mücadele etmek için geldi. Şimdi bayanın ayağının altı öpülmez mi ? Dolayısıyla bu darbenin hükümete yapıldığı, iktidara yapıldığı yanlış anlaşılır. Bu darbe bütün siyasi partilere, halka, Cumhuriyete yapılmış bir darbedir. Bundan sonra gözümüzün önüne bakıp, aynı şekilde devam edeceğiz. Darbecilere şunu söylemek istiyorum sizler bu üniformayı kirlettiniz. Gölbaşı Emniyet mensuplarına teşekkür ediyorum kararlı mücadelelerinden dolayı. Bu memleketin ekmeğini yiyip ihanet edenler bir gün bu memleketin kurşununu yer” diyerek Mehmet Akif Ersoy’un dizelerini hatırlattı.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Tunç “Ben Türküm… Türk esir olmaz, Türk bayraksız olmaz, Türk devletsiz olmaz, Türk ezansız olmaz, Türk hürriyetsiz olmaz ” sözleri ile başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “Tarihimize kara bir gün olarak geçen 15 Temmuz darbesini Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı ve meclis grubu adına nefretle kınar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin emrinde ve sonuna kadar yanında olduğumuzu beyan ederiz. Acımız büyük. Ne siyaset, ne hamaset, ne de eğlence yapma zamanıdır. Bu durumdan menfaat sağlamakta çok büyük yanlıştır. Ülkemiz bu bağlamda gerçek vatansever evlatlarıyla demokrasiye ve milli iradeye yönelik darbe girişimini tam bir seferberlik ruhuyla bertaraf etmiştir. Darbenin bertaraf edilmesi rehavetine kapılmayıp, ülkemizin birliğini bütünlüğünü ve kardeşliğini hedef alan bölücü ihanet tehlikesi karşısında daima uyanık ve tetikte olmalıdır. Türk milleti bu hain darbe girişiminde gösterdiği birlik ve beraberliğini, devam ettirdiği sürece hiçbir iç ve dış tehdit karşısında başarılı olamayacak, he türlü tehlikeyi bertaraf edecektir” diyerek “Ne mutlu Türküm Diyene” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik demokrasiye ve parlamenter sisteme karşı yapılmak istenen darbe girişimini kınadığını belirterek; “Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan bir cunta tarafından parlamenter sisteme ve demokrasimize yapılmak istenilen hain darbe girişimini grubum ve şahsım adına bizlere oy vermiş seçmelerimiz adına lanetliyor ve kınıyorum. Mustafa Kemal önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin ve Demokrasimizin her aşamasında, her taşında harcı bulunan Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi ve bağımsızlığımızı her daim koruyacak ve ilelebet bekçisi olacaktır. CHP askeri ve sivil her türlü darbeye karşıdır. Bu bağlamda vatandaşlarımızın darbelere karşı direnme hakkını destekliyor ve saygı duyuyoruz. Bütün siyasi partiler öz eleştiri yapmalı, anlaşmazlıkları, çözüm önerilerini demokrasi çatısı altında oluşan meclisimizde çözüm yoluna kavuşturmalıdır” açıklamasında bulunarak operasyonda bulunan Gölbaşı Kaymakamına, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve emniyet teşkilatına ve Gölbaşı halkına teşekkür etti.

Gölbaşı Hemşehri Dernekleri Platformu adına konuşan Yüksel Kaymak ise konuşmasında şu cümlelere yer verdi; “15 Temmuz 2016 tarihinde kendilerine “yurtta sulh Konseyi” adını veren, şanlı ve kahraman ordumuzun içinde yuvalanmış olan bir grup terör örgütünden oluşan kişiler ihtilal teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu terör örgütü tarafından gece yarısı cennet vatanımız Türkiyemiz kalbi ve beyni olan TBMM ‘ni, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü, Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nı, Cumhurbaşkanlığını, Genel Kurmay Başkanlığı’nı ve ülkemizin bazı illerini bombalamıştır. Biz millet olarak, il hemşehri dernekleri olarak platformu olarak bu kanlı terör örgütü üyelerinin yasalarımız doğrultusunda, hukukun üstün ilkesine bağlı kalınarak hesap vermelerini ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını” istiyoruz dedi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı olağanüstü toplantı ohal darbe Özel Harekat Türksat
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert