Advert

Advert
GÖLGİAD: “Darbe, millet iradesinin demir yumruğu ile ezilmiştir”
GÖLGİAD: “Darbe, millet iradesinin demir yumruğu ile ezilmiştir”
GÖLGİAD (Gölbaşı Genç İşadamları Derneği) 15 Temmuz darbe girişimi hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.
Advert

Dernek adına açıklamayı yapan Başkan Arif Küçük şunları kaydetti:

“Şanlı Türk ordusu içerisine sızan ve zihinlerini, şahsiyetleri ama en önemlisi de şanlı Türk ordusunun kendilerine verdiği makam ve mevkileri ülkemiz üzerinde kirli emelleri olan şer odaklarına satmış,  üzerindeki üniformanın onur ve şerefini vatana ihanet ile kirleten bir grup vatan haini cuntacının büyük emekler ile geliştirdiğimiz demokrasimize el koyma girişimi başta devletine Sadık asker ve polisimizin kararlı duruş ve mücadelesi, milletimizin yüksek feraseti ile demokrasiye canı bahasına sahip çıkma kararlılığı ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm siyasi parti liderlerinin alçak darbe girişimine karşı demokrasiden yana takındığı ortak tavır ile açılmıştır.

21. Yüzyılda bölgesinde lider ülke olma konumunda emin adımlar atan Türkiye’de darbeler döneminin sonuna gelindiği, milli iradeye asker süngüsü ile set çekilen günlerin artık geride kaldığı ve vatandaşlarımızın milli iradelerine karşı gerçekleşen bir dayatmayı canları bahasına geri püskürtecekleri yine milli iradenin kanları ile yazdığı bir demokrasi destanı ile tescillenmiştir.

Şehit kanlarıyla kurulmuş, çok büyük bedeller ödenerek bugünlere gelmiş laik, demokratik, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazi Mustafa Kemalin işaret ettiği muassır medeniyetler seviyesine ulaşmak yolundaki kararlı yürüyüşüne vurulmak istenen darbe millet iradesinin demir yumruğu ile ezilmiştir.

Bu aşamadan sonra yapılması gereken vatan hainlerinin en ağır cezalar ile cezalandırılması, vatan hainlerinin yurt içinde yahut yurt dışında işbirliği yaptığı yahut emir aldığı bağlantılarının da bir an önce Yüce Türk Adaleti karşısına çıkarılarak gerekli cezaya çarptırılmasıdır. Necip Türk milletinin yaralanmış vicdanı ancak bu şekilde tam manasıyla ile tatmin olacaktır.

Öte yandan yaşanan bu olayların milletimizin daha fazla ayrışma ve kutuplaşma içerisine girmemesi ve toplumsal, sosyolojik olarak istenmeyen nahoş hadiselerin yaşanmaması için devletin ilgili makamlarının gerekli önlemleri alacaklarından kuşkumuz yoktur.

Bu vesile ile ülkemizi 50 yıl geriye götürecek, yaşanmasını hiç bir zaman istemediğimiz bir kaos ortamının fitilini ateşleyen olan bu darbe kalkışmasını canları bahasına püskürten emniyet güçlerimizin şehadet şerbeti içen amir ve personeli ile yine kendilerini tankların önüne atarak demokrasiyi yaşatmanın bedelini canlarıyla ödeyen sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Ayrıca Gölbaşı Genç Girişimci İş Adamları Derneği olarak tüm ulusumuz için başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.”

ETİKETLER
GÖLGİAD Arif Küçük darbe millet iradesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert