Advert

Advert
Gölbaşı Halkı Demokrasi Nöbetinde
Gölbaşı Halkı Demokrasi Nöbetinde
Gölbaşı’nda Fetullahçı Terör Örgütü’nün yaptığı darbe girişimine karşı demokrasi nöbetinde Ahmet Gündoğdu konuştu.
Advert

15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından yapılan darbe girişimine karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi Gölbaşı’nda da halk sokaklardan çekilmemişti. Bugün saat 21.30’da Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’nda buluşan halk demokrasi nöbetine devam etti.

Demokrasi nöbetine katılan TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, meydanda toplanan halkın “idam isteriz” sloganlarına karşılık “Siz ne istediniz de Ak Parti yerine getirmedi” diye cevap verdi.

Gündoğdu “Dün terörist başı Apo vardı bugün terörist başı FETÖ var. Apo’ya da FETÖ’ye de lanet olsun. Bütün siyasi partilerimize bu darbe karşısında dik durdukları için teşekkür ediyorum. Özellikle CHP’ye, MHP’ye o gece meclisi olağanüstü çalıştırdığımızda yanımızda yer aldıkları için teşekkür ediyorum. Geçmişte darbelerin yanında yer alan medya mensuplarına bu sefer darbeye karşı koydukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ise geçmiş dönemlerde yapılan darbelere dikkat çekerek “Onlar zannettiler ki düdük çaldığında şapkasını alıp kaçan yöneticiler, devlet başkanları vardır. Ama bu alçaklar öğrendiler ve bildiler ki artık şapkasını alıp kaçanlar değil, kefenini giyip sokağa düşen, halkının önünde yürüyen devlet başkanları vardır” dedi.

Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan “Gölbaşı Kaymakamı olarak, burada devletin bir temsilcisi olarak vatan ve namus gününde devletinizin arkasında durduğunuz için ve bu milletin hiçbir gücün önünde diz çökmeyeceğini gösterdiğiniz için devletim adına hepinize müteşekkirim. Bu millet tüm Türkiye’de olduğu gibi Gölbaşı’nda da kendi iradesine ve devletinin bekasına kasteden hainlere kendi içinde dost kılığında görünen iç düşmanlarına karşı kahramanca bir direniş sergilemiş ve devletinin hakiki sahibi olduğunu göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise “Bugün burada toplanmamız bu terör örgütüne en büyük cevaptır. Artık hiç kimse bize zorla hükmedemez. Gölbaşımızın ve Türkiyemizin siz vefakar, cefakar, kahraman Türk milleti var” dedi.

Gece boyunca darbe girişimi sırasında şehit düşen polis ve vatandaşlar için dualar okundu. Demokrasi nöbeti Gölbaşı halkının her kesimden yoğun katılımı ile sloganlar ve tekbirler eşliğinde son buldu.

Demokrasi nöbetine Ak Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı, çok sayıda siyasi ve STK temsilcisi katıldı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı darbe girişimi FETÖ Ahmet Gündoğdu demokrasi nöbeti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert