Advert

Advert
Türksat’ta darbecilerle çatıştı
Türksat’ta darbecilerle çatıştı
Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Türksat’ta darbecilerle çatışmaya girdi.
Advert

Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan darbe teşebbüsünde bulunulan gece Türksat’ta yaşanan çatışmaları Aktif Haber Gazetesi’ne anlattı.

Kaymakam Şahin Aslan korkunç bir gece atlattıklarını belirterek bombalamalardan birkaç dakika önce Gölbaşı’na geldiklerini ve tekrar Türksat’a döndüklerinde helikopterin saldırıya devam ettiğini söyledi.

Aslan “Emniyet Müdürümüz Levent Alıcı ve 15 polis memurumuzla talimat gereği Türksat’ı koruma altına almak ve içerideki işgali sonlandırmak adına oraya gittik. Dışarıdan yayınları kesmek üzere gelen şuan İstanbul’da gözaltında olan bir ekip sanırım onlar alındı. Ondan sonra içerideki kişilerin teslim olunması istendi. Bunlar lojmalarda kalan sivil vatandaşları da arabalara bindirip, onları içerisine sızıp kaçmaya çalışırken dışarıda görevli arkadaşlarımızla beraber çatışmaya girdiler” diye konuştu.

Yayınların kesilmesi için getirilen mühendislere engel olduklarını söyleyen Şahin Aslan, kendilerine ateş açıldığını anlattı.

Devletin verdiği görevi her zaman yerine getirmek için mücadele ettiklerini ifade eden Aslan, vatandaşların can güvenliğini sağlamak adına herkesi bölgeden uzaklaştırdıklarını söyledi.

Kaymakam Aslan’a kendisin de çatışmaya dahil olduğunu belirterek  “Görevim gereği ben de operasyonu yönetiyordum, başındaydım” dedi.

Kaymakam Aslan çatışma sonrasında olanları anlatarak, “Çıkan çatışmada işgalcilerden bir kişi öldürüldü ve bizden de bir polisimiz yaralandı. Türksat’ta yayının kesilmesine müsaade edilmedi. Uçakla iki kez bombalandı. Bir kez de uzun bir süre helikopter alındıktan sonra tekrar bizleri oradan püskürtmek ve çıkarmak için uzun bir süre sabah 05:00’e kadar ateş altında tuttular” şeklinde konuştu.

Türksat’ın çıkan çatışma sonrasında teslim edilmediğini ve yayınların kesilmesine müsaade edilmediğini belirten Kaymakam Aslan,  “Gelen kişiler yayınları kesebilecek nitelikte kişilerdi. Biz bu ekibe el koyduk ve içeridekiler kendilerine operasyon yapılacağını anlayınca çıkmayı tercih ettiler ve çatışma oldu” dedi.

ETİKETLER
Kaymakam Şahin Aslan Darbe FETÖ 15 Temmuz Türksat Gölbaşı Ankara
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert