Advert

Advert
Gölbaşı’nda şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı
Gölbaşı’nda şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için Gölbaşı ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
Advert

Gölbaşı Merkez Camisi'ndeki gıyabi cenaze namazı, emekli müftü Yüksel Kaymak tarafından kıldırıldı. Gıyabi cenaze namazının ardından olaylarda yaşamını yitirenler için dua edildi.

Gölbaşı Bayburtlular Derneği Başkanı da olan Kaymak, burada yaptığı açıklamada, şanlı ve kahraman TSK'nın içinde yuvalanmış bir grup terör örgütü üyesinin darbe girişiminde bulunduğunu söyledi.

Yüksel Kaymak “kendilerine yurtta sulh konseyi adını veren, şanlı ve kahraman ordumuzun içinde yuvalanmış olan bir grup terör örgütü üyeleri ihtilal teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu terör örgütü gece yarısı cennet vatanımız Türkiye’mizin kalbi TBMM ‘nı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Gölbaşı Özel Hareket Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve bazı illerimizi bombalamışlardır. Bu yüzden 161 şehit ve 1440 gazi’miz olmuştur Hemşeri Dernekleri Platformu olarak bu terör örgütünü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

Kaymak son olarakta “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Milli İrademiz, Yaşasın Bağımsızlığımız, Yaşasın Devletimiz, Yaşasın Kahraman Milletimiz” ifadelerini kullandı.

Gıyabi cenaze namazına MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nuriye Atabey, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP MHP Şehit Merkez camii FETÖ Mahmut Aksoy Nuriye Atabey
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert