Advert

Advert
Pursaklar’da yaz okulu için kayıtlar başladı
Pursaklar’da yaz okulu için kayıtlar başladı
Pursaklar Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu ücretsiz yaz spor okulu kayıtları başladı. Aralarında taekwondo, voleybol, basketbol ve futbolun yer aldığı yaz okulu eğitimi 20 Temmuz’da başlıyor.
Advert

Okullar Hayat Olsun projesini Türkiye’de hayata geçiren ilk belediye olan Pursaklar, bu yıl da yaz spor okullarını okul bahçesinde yaparak öğrencilere spor hizmeti verecek. Ücretsiz olarak verilen yaz spor okulunda voleybol, futbol, taekwondo ve basketbolun yanı sıra adab-ı maşeret eğitimi ve çeşitli sosyal aktive de yer alacak. Kayıtlar ise Azmi Ertuğrul İlkokulu, Satı Öztürk İlköğretim Okulu ve Pursaklar İmam Hatip Lisesi, Tevfik İleri Kültür Merkezi, Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı, Şehit Salim Akgül Parkı İyisu Çeşmesi’nde yapılacak. Yaz okuluna katılan çocuklara, ücretsiz olarak şapka, şort ve tişört belediye tarafından verilecek.

Pursaklar’da “Okular Hayat Oluyor”

Türkiye’de ilk defa Pursaklar Belediyesi’nin uygulaması ile başlayan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında bu yıl da okul bahçeleri tercih edildi. İlçe sakinleri tarafından da takdir gören bu uygulama ile öğrenciler hem servis sıkıntısı çekmiyor hem de okul ile olan bağlarını yaz tatilinde de koruyor. Yaz spor okulu ile ilgili değerlendirme yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yaz okulunda çocukları en iyi şekilde misafir edeceklerini belirterek, “Biz yaz spor okullarını basit birer spor okulu olarak görmüyor, bilakis çocuklarımıza erdemlilik bilinci kazandırmak ve ilçemizin şehir kültürünü yükseltmek için bunu bir vasıta olarak görüyoruz. Yavrularımız bu sene de en güzel şekilde eğitimlerini alacak, sporlarını yapacak. Her sene olduğu gibi bu yıl da Belediye olarak onlara spor kıyafetlerini hediye edeceğiz” dedi. Yaz spor okulu 20 Temmuz’da başlayıp 31 Ağustos’ta sona erecek. 

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Yaz Okulu Kayıt
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert