Advert

Advert
-Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan son yolculuğuna uğurlandı
-Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan son yolculuğuna uğurlandı
Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Başbakanlık eski başdanışmanlarından Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan son yolculuğuna uğurlandı.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Başbakanlık eski başdanışmanlarından Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan son yolculuğuna uğurlandı.

İTÜ’de Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın asistanlığını yapan Makine Yüksek Mühendisi Çelikdoğan, Refahyol Hükümetinde Başbakanlık Başdanışmanlığı da yaptı.

Çelikdoğan’nın cenazesi Ankara Gölbaşı Merkez Camii’nde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardında Gölbaşı kabristanlığında defnedildi.

İkindi namazı sonrası yapılan törene;  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TBMM eski Başkanı ve Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, eski bakan Emrullah İşler, Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Cenaze defin işlemlerin ardından törene katılanlar Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde kurulan taziye evine geçti.

 

Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan

 

1943'te Manisa'da doğan Çelikdoğan, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisans, doktora yapan ve doçent unvanı alan Çelikdoğan, 1996-1997 yıllarında Başbakanlık Başmüşaviri olarak görev yaptı.

 

Stratejik Araştırmalar ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (SATEM) Başkanlığı, D-8 Ülkeleri Sanayi ve AR-GE Projeleri Koordinatörlüğü, Beltaş Yönetim Kurulu Başkanlığı, SAM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanlığı, Hema Koordinatörlüğü, TÜBİTAK Mühendislik Araştırma Grubu Üyeliği, Orta Doğu Rulman Sanayi ve Ticaret Genel Müdürlüğü, Türk Motor Sanayi AŞ (TÜMOSAN) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan Çelikdoğan, Enerji Bakanlığının başkanlığında yürütülen Milli Rüzgar Enerji Sistemi (MİLRES) projesinde görev aldı.

 

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümüne 2014'te profesör olarak atanan Çelikdoğan, OSTİM Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği ve Yavuz Mühendislik AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ile ESAM Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

 

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın asistanlığını yürüten ve halihazırda OSTİM'de milli tren, milli otomobil gibi önemli projeleri yakından takip ederek belli bir seviyeye getirmeyi başaran Çelikdoğan'ın yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış çok sayıda bildiri ve makaleleri bulunuyor. Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Çelikdoğan, evli ve 4 çocuk babasıydı.

 

ETİKETLER
Sedat çelikdoğan Necmettin Erbakan Numan Kurtulmuş Fikri Işık
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert