Advert

Nurullah Pazar Kadir Gecesi Mesajı

Ahmet Yesevi Eğitim-Kültür Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve ADANA DESK Din-Bir-Sen Seyhan Başkanı Nurullah PAZAR Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Nurullah Pazar Kadir Gecesi Mesajı
Nurullah Pazar Kadir Gecesi Mesajı Soner Aksakal

Dostluk,  kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır  ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahi af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, 1 Temmuz Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan "Bin aydan daha hayırlı" olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız..

Yüce Kitabimiz Kuran-ı Kerim'in özünde; aydınlık bir hayat, huzur dolu bir kalp, sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, dayanışma, adalet, dostluk, ilim, irfan, ahlak ve erdemlilik vardır. Ramazan Ayının manevi ikliminde yapmış olduğumuz ibadetlerimizin, hayırlarımızın ve güzel hasletlerin kazanımlarını pekiştirmek için Kadir Gecesi de önemli bir fırsattır. Gelişiyle birlikte gönül dünyamızı aydınlatan,  iç alemimizi zenginleştiren Kadir Gecesi, kainatın anlamını getiren gecedir diyen Başkan Nurullah PAZAR sözlerine şöyle devam etti; Bu önemli gece insanlığın rehberi olan Kuran-ı Kerimin indirildiği gecedir. Yüce kitabımız Kuran'ı Kerim'de de Kadir gecesinin hikmeti Kadir Suresi’nde önemli bir şekilde şöyle anlatılıyor.

‘'Kadir Gecesi nedir bilir misin sen?'’ diyerek başlıyor ve şöyle devam ediyor;

“Biz onu Kadir gecesi indirdik. Kadir gecesi nedir, bilir misin sen? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Meleklerle Ruh o gece Rablerinin izniyle her iş için iner de iner. Tam bir esenliktir o gece, tan yeri ağarıncaya kadar.”    (Kadir suresi, 1-5)

Bu gece Kuran'ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı,   sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek ve anlamlı bir gecedir.

Mükâfatların sınırsız olarak  verildiği bu gecede, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, iyi ve güzel davranışlarımızın çoğalıp, kötü davranışlarımızın azalması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânı olarak değerlendirilmelidir diyen Nurullah PAZAR,bu geceyi yani Kadir Gecesi'ni namaz kılarak, Kuran-ı Kerim okuyarak, tövbe istiğfar iederek, kendi nefsimiz, ailemiz, milletimiz, İslam alemi ve insanlık için dua yaparak değerlendirmek gerekmektedir. Kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve alacağı sevaba Allah'tan bekleyerek ibadet ile geçirirse günahları bağışlanır.

 

Bu duygu ve düşüncellerle Yalvarış ve yakarışların Allah’a sunulduğu ve O’nun sonsuz affından, merhametinden yararlanıldığı, duaların kabul olduğu,  bu mübarek gecenin bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, başta  ülkemiz olmak üzere Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.Gecemiz Mübarek olsun.

Adana DİNBİRSEN Nurullah Pazar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı