Advert

Advert
Gölbaşı Zabıtası Dilencilere Göz Açtırmıyor
Gölbaşı Zabıtası Dilencilere Göz Açtırmıyor
Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan nedeniyle dilenciler ile seyyar satıcılara yönelik operasyon gerçekleştirdi.
Advert

 Gölbaşı Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ramazan ayı ve yaklaşan Bayram nedeni ile artan dilencilere yönelik operasyon düzenlendi. Ekipler, düzenledikleri operasyonda bebeklerini ve çocuklarını kullanarak vatandaşlardan para toplayan dilencileri yakalayarak tutanak tuttular. Ayrıca ekipler dilencilik yapanlara cezai işlem uyguladı.

 

 Yakalanan dilencilerin üzerinden 2 bin tl cep telefonu ve çok sayıda para çıkması belediye ekiplerini şaşırttı. Zabıta ekipleri çıkan paralara tutanak ile paraya el konuldu, dilencilik yapanlara Kabahatler Kanununun 33. maddesi gereğince para cezası verildi. Ayrıca Suriye uyruklu dilencilerde Ankara’da bulunan toplama merkezine gönderildiler. Başka kentlerden gelen dilenciler ise kent dışına çıkarıldı. Vatandaşların belediyeye ait 485 55 55 numaralı hatta ihbar yapmaları istendi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Dilenci Operasyon Zabıta
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert