Advert
Advert
Advert
Gazeteci yazar Cüneyt Arcayürek mezarı başında anıldı

Gazeteci yazar Cüneyt Arcayürek ölümünün birinci yıldönümünde Gölbaşı'ndaki mezarı başında anıldı.

Gazeteci yazar Cüneyt Arcayürek mezarı başında anıldı
Advert

Anma törenine eşi Esin Arcayürek, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı, Sözcü Gazetesi Yazarı Yekta Güngör Özden, duayen gazetesi Necati Zincirkıran, İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, gazeteciler ve sevenleri katıldı.

Arcayürek’in mezarı başına sevenleri, arkadaşları ve Cumhuriyet Gazetesi ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti tarafından çiçekler ve çelenkler konuldu.

Törende konuşan Mustafa Balbay "Bir gün gece yarısı bir bakan istifa etti. Vakit çok geç olduğu için Cüneyt abiyi arayıp rahatsız etmek istemedim, sabah konuşuruz diye düşündüm. Ama ertesi sabah Cüneyt abi bundan hiç hoşlanmadı. Keşke bir haber verseydin. Vakit geç de olsa bilmek isterdim.” Balbay, hapishanede geçirdiği günlerinde Arcayürek'in kendisine 83 mektup yazdığını belirterek, “Benim iyi bir hapishane arkadaşımdı” dedi." dedi.

Arcayürek’in eski dostu Necati Zincirkıran ise “Ele avuca sığan bir gazeteci değildi, fişek gibiydi. Sürekli takip ederdi, çok başarılı oldu” ifadelerini kullandı.

Metin Toker’in eşi Özden İnönü Toker ise Cüneyt Arcayürek’i genç yaşta tanıdığını ve uzun yıllar boyunca hatırlanacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Cüneyt Arcayürek’in eşi Esin Arcayürek anma törenine katılanlara teşekkür etti. Ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Ankara Cüneyt Arcayürek vefat gazeteci yazar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi’ne TÜRKSAT şehidi Ahmet Özsoy’un ismi verildi.
Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi’ne TÜRKSAT şehidi Ahmet Özsoy’un ismi verildi.
Yenimahalle’de engelsiz film
Yenimahalle’de engelsiz film