Advert
Başkan Yaşar sokakları arşınladı
Başkan Yaşar sokakları arşınladı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar hafta sonunda Yenimahalle sokaklarını arşınladı. Şantiyeye dönen Yenimahalle’de inşaatları tek tek gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Yaşar, “ Yenimahalleli hemşerilerim evlerine hapsolmayacak sosyal tesislerim
Advert

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar hafta sonunda Yenimahalle sokaklarını arşınladı. Şantiyeye dönen Yenimahalle’de inşaatları tek tek gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Yaşar, “ Yenimahalleli hemşerilerim evlerine hapsolmayacak sosyal tesislerimizden yararlanacaklar” dedi.

 

İlk göz ağrısına estetik dokunuş

 

Başkan Yaşar’ın ilk durağı Yenimahallelilerin ilk göz ağrısı Ragıp Tüzün Parkı oldu. Mahalle sakinlerine yepyeni bir konsept ile merhaba diyecek olan parkta çalışmalar başladı. Alanı gezerek, proje sorumlularından bilgi alan Yaşar; “Parkımız, 5 bin 768 metrekare alan üzerine baştan dizayn edilecek. Yenimahallelilere şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 

Park, mevcut ağaçlara dokunulmadan 2 bin 300 metrekare yeşil alana, 3 bin 468 metrekare de yapısal alana sahip olacak. 35 araçlık otoparkın da bulunacağı parkın yeni konseptinde konser alanı, granit kaplama süs havuzları, 40'a yakın bank, piknik masaları bulunacak.

 

Yenimahalle’de pazar kültürüne yeni boyut

 

Başkan Yaşar’ın bir sonraki durağı ise; yaklaşık 28 bin m2’lik kapalı alana sahip olan Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi oldu.

 

Katların hızla yükseldiği inşaatı gezen Yaşar,“Tesisimiz inşallah 2017 yılı sonuna hizmete girecek” dedi.

 

Pazar yerlerindeki dağınık alışveriş görüntüsüne son vererek vatandaşların pazar alışverişlerini keyfe dönüştürecek olan tesiste; bay ve bayan yüzme havuzu ve fitness merkezleri, pilates-yoga vb. salonlar, Türk hamamı hizmeti içeren spor kompleksi, yaz-kış  hizmet vermeye hazır mekanik havalandırmalı, teknik donanımları yüksek düğün salonları, akvaryum gezi alanları ve kafeteryalar yer alacak.

 

Tam donanımlı hizmet binaları göz dolduruyor

 

Yaşar’ın son durağı ise belediye hizmet binasında yapımı devam eden belediye yemekhanesi ve garaj oldu.

 

900 metrekare alan üzerine kurulan yemekhane, 446 metrekare büyüklüğünde 308 kişi kapasiteli yemek salonu ile Yenimahallelilere hizmet vermeye hazırlanıyor. Kahvaltı, açık büfe, sıcak ve soğuk büfelerinin de yer alacağı yemekhanede bay/bayan soyunma odaları, duşları ve WC’leri yer alacak. 801 metrekare alan üzerine yapımı devam eden 40 araç kapasiteli garajda ise mescit, abdesthane, WC, araç yıkama yerleri ve dinlenme odası yer alacak.a

ETİKETLER
Ankara yeni mahalle projeler Fethi Yaşar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert