Advert
Nezaket elçileri mezun oldu
Nezaket elçileri mezun oldu
Pursaklar Belediyesi bünyesinde Türkiye’nin ilk ve tek Nezaket Okullarında eğitim gören 420 öğrenci mezun olarak karne aldı.
Advert

Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde ilk defa karne alan minikler eğitimlerini tamamlayarak Nezaket Okuluna veda etti. Mezuniyet töreninde miniklerin heyecanına ortak olan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, öğrencilere karnelerini vererek başarılar diledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreninde davetlilere Pursaklar Belediyesi Down Sendromu Nezaket Eğitim Merkezi öğrencileri ‘hoş geldiniz’ karşılaması yaptı. Bin kişilik salonun tıklım tıklım dolduğutörene Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Başkan Yardımcıları Ertuğrul Çetin, Nedim Erçetin, Seyit Mehmet Gümüş ve çok sayıda kişi katıldı. Mezuniyet töreninde konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Pursaklar’da çok özgün projelere imza attık. Nezaket Okulları da bunlardan bir tanesidir. Burada çocuklarımıza adab-ı muaşeret eğitimi veriyoruz. Müfredat çalışmalarını Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyeleri ile birlikte hazırladık. Yavrularız bugün mezun olarak donanımlı bir şekilde ilköğretime başlayacaklar. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin renkli gösteriler ile devam eden mezuniyet töreni, protokol üyelerinin karneleri vermesiyle sona erdi. Yeni dönem Nezaket Okulu için 2011 ve 2012 doğumlu çocukların kayıtları başladı. Kayıt yaptırmak isteyenler Nezaket Okullarına başvurabilecek.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar nezaket okulu Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert