Advert

Advert
U-16 Futbol Takımı Türkiye Şampiyonasında 2. oldu
U-16 Futbol Takımı Türkiye Şampiyonasında 2. oldu
Gölbaşı Belediyespor, U-16 Futbol takımı Eskişehir’de düzenlen Türkiye Şampiyonası 1. Ayağında 3 maçtan 2 galibiyet alarak büyük başarı etmesine rağmen şampiyonanın ikinci ayağına katılmayı hak kazanmadı.
Advert

Ankara Şampiyonu olan Gölbaşı Belediyespor U-16 futbol takımı, Eskişehirde  düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nın 1. ayağında, Türkiye şampiyonası 2. Ayağına katılmak  için mücadele etti. Şampiyonanın birinci  ayağı müsabakaları 66 ilden 110 takımın katılımıyla 6'şar takımlı 15 grupta oynandı. Gölbaşı Belediye Spor, Eskişehir'de karşılaştığı Afyon Arena sporu 3-1, 2. maçında Kütahya Termik sporu 4-2 yendi. Final maçında Konya Kadiköy spor ile karşılaşan  Gölbaşı Belediyespor bu maçı 2-0 kaybetti.

 

 Gölbaşı Belediye Spor  Klubü Başkanı Hayati Çal, Gölbaşı Belediyespor U-16  futbol takımını yalnız bırakmayarak Eskişehir’de  oynanan Kütahya Termik spor ile final maçında takımına destek verdi. Kulüp Başkanı Hayati Çal maçı izledi ve  takımına destek verdi.

 

  Gölbaşı Belediye Spor Başkanı Hayati Çal, sporcularına çok güvendiğini ve şampiyon olarak gelmeyi çok hedefledik ama nasip olmadı diyerek:

‘Gölbaşı Belediyesi olarak her zaman skora değil spora önem verdik. Sporcularımız bugün bizleri Türkiye şampiyonasında çok başarılı bir şekilde temsil ettiler. Onlara olan güvenimizi boşa çıkartmadılar ve buradan Türkiye’nin en iyi takımları  arasına girmeyi başardılar. Ankara şampiyonu olarak bizleri çok iyi bir şekilde temsil ettiler. Bu bizlerde ayrı bir gurur kaynağı oldu. Ben sporcularımıza en içten dileklerimle inanıyorum ki birgün o şampiyonluk kupası Gölbaşı’na gelecek. Verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum başarılar diliyorum’ ifadelerini kullandı. Aaskf temsilcisi Ercan Tecimer’de Gölbaşı Belediye Spor’ Eskişehir de oynanan final maçına gelerek başarılar diledi ve tebrik etti.  Ayrıca Gölbaşı Belediye Spor U-13 futbol takımı Ankara’da şampiyon oldu. Ankara’yı Türkiye Şampiyonasında temsil edecek.

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Belediyespor U16 Takımı Türkiye Şampiyonası Hayatı Çal
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert