Reklamı Geç
Advert
Advert
Darüşşifa ilk mezunlarını verdi
Darüşşifa ilk mezunlarını verdi
Darüşşifa Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düzenlenen törenle ilk mezunlarını verdi.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Sağlık camiasına ara eleman yetiştirmek ve bu alanda önemli bir açığı gidermek amacıyla 2012 yılında Eğitimci-Yazar ve Sağlık uzmanı Davut Karagöz ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ortaklığında  hizmete giren  Özel Darüşşifa Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk mezuniyet törenini gerçekleştirdi.  Gölbaşı Cumhuriyet Kapalı Spor Salonunda düzenlenen muhteşem törenle 210 öğrenci mezun olmanın heyecanını yaşadı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, eğitim alanında yapılan yatırımların önemine değinerek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştirmek adına Gölbaşı’na eğitim alanında yatırım yapan AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan’a, ortaklarına ve değerli yönetim kurulu üyelerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi. Mezun olan öğrencilere yeni hayatlarında başarılar dileyen Başkan Duruay, “Biz bu ülkeyi sizler için emanet aldık, elimizden geldiği kadar hizmet edip sizlere teslim edeceğiz. Sizler de bu emaneti sizlerden sonraki genç nesillere teslim edeceksiniz. Allah hizmet yolunda yolunuzu ve bahtınızı açık etsin” diye konuştu.

 

Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan da Darüşşifa Eğitim Kurumları olarak 4 yılın ardından ilk mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Sizin gibi pırıl pırıl gençlerle Darüşşifa çatısı altında 4 yıl beraber olup sizleri bugün mezun olarak görmekten şeref duyuyorum” dedi. Gençlere nasihatlerde de bulunan Başkan Karaaslan, “Sizlerden istediğimiz, Türkiyemizin neresinde görev alırsanız alın, bu şerefli mesleğe, şanlı bayrağımıza, cennet vatanımıza hep beraber sahip çıkmanızdır. Sizlerden parmakla gösterilen gençler olmanızı istiyoruz” dedi. 4 yıllık eğitim sürecinin ardından mezun olan öğrencileri tebrik eden Karaaaslan, mezun olan öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.

2015-2016 Eğitim öğretim yılını okul birincisi olarak tamamlayan Fatma Nur Uyar, okul kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çakan ilk öğrenci oldu. Mezuniyet töreninde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve kendi bölümlerinde birinci olan öğrencilere de plaketleri takdim edildi.

Bayrak-flama devir teslim töreninin ardından 4 yıllık eğitim-öğretim sürecini tamamlayan ve sahneye çağrılan öğrencilere protokol tarafından diplomaları verildi. Darüşşifa Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve okul yöneticileri tarafından hazırlanan kısa film gösterimi beğeni ile izlenirken, program sonunda öğrenciler hep birlikte havaya kep atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

İlk mezunlarını veren Darüşşifa Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bu mutlu günlerini; hem öğretmenleri ile hem de aileleri birlikte doyasıya yaşadı.

Programa Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı,  Gölbaşı Müftüsü Adem Karakelebek, Gölbaşı Nüfus Müdürü Birgül Doğanay, Darüşşifa Eğitim Kurumları yöneticileri, meclis üyeleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ETİKETLER
Ankara gölbaşı Darüşşifa Eğitim Kurumları Muhteşem tören Fatih Duruay Osman Karaaslan Mahmut Aksoy Hayrettin Balcı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert