Reklamı Geç
Advert
Advert
Sevgi Çiçeği İlkokulu Okul Aile Birliğinden Kermes
Sevgi Çiçeği İlkokulu Okul Aile Birliğinden Kermes
Sevgi Çiçeği İlkokulunun geliri okul ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılmak üzere yiyecek kermesi düzenledi.
Advert

Ankara’nın Gölbaşı İlçesi Sevgi Çiçeği İlkokulunun Okul Aile Birliği tarafından Okulun bahçesinde okul yararına kermes gerçekleştirildi. Okul bahçesinde gerçekleşen kermeste öğrenci velilerinin evlerinde yapmış olduğu ürünler satışa sunuldu. Sabah başlayıp öğle saatlerinde sona eren kermes öğrenciler ve aileleri tarafından ilgi gördü.

Düzenlenen kermes açılışı ile ilgili bilgi veren Okul Aile Birliği Başkanı Saliha Kılınç Karakaş "Öncelikle bu organizasyonu hazırlayan arkadaşlarımıza ve okulumuza katkıda bulunmak üzere onlarca çeşit yiyecek ve içecekleri hazırlayan hanım kardeşlerimize emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yıl boyunca yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren okul müdürü Hasan Kara “Atasözleri ve deyimler yarışmasında ilçede birinci, il genelinde ise grup halinde ikinci olduk. Trafik konulu resim yarışmasında il genelinde üçüncü olduk. İki yıldır devam eden küçük şairler küçük yazarlar projesi çerçevesinde öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Öğrencilerimizin yazdığı şiir, hikaye vb. yazılarda okul öğretmenleri ve ailelerin hiçbir müdahalesi olmamaktadır. Bu da onların gelecekte birer şair ve yazar olabilmesine katkı sağlamaktadır. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı “Her Sınıf Bir Piyes Oynuyor” projesinde tüm sınıflarımız birer piyes oynadı. Karate ve teakwando sporlarında 85-90 kişilik iki grup öğrencimiz çalışmalarına İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü koordinatörlüğünde devam ediyor. Fatih Projesi kapsamında Türkiye genelinde akıllı tahta kullanan ilkokuluz. Okulumuzda 1.275 öğrenci öğrenim görmekte ve 65 öğretmen görev yapmaktadır. Son iki yılda okulumuza iki sınıf, üç idare odası ve 200 kişilik konferans salonu ilave edildi” dedi.

Diğer okul müdür ve öğretmenlerde kermesi ziyaret ederek alışverişte bulundular. Kermeste ayrıca öğrencilerin bir yıl boyunca kendi hazırladıkları resimler, 3 boyutlu tablolar vb. çalışmalar sergilendi.

Okul aile birliği tarafından hazırlanan kermesten sonra Atasözleri ve deyimler yarışmasında dereceye giren öğrencilere okul aile birliği ve okul müdürü tarafından plaket takdim edildi. 

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Kermes Okul Aile Birliği Sevgi Çiçeği İlkokulu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert