Reklamı Geç
Advert
Advert
“Öyküleriyle Türkülerimiz” yarışmasının ödülleri verildi
“Öyküleriyle Türkülerimiz” yarışmasının ödülleri verildi
Ankara genelindeki ilköğretim, ortaokul ve liseler arasında yapılan “Öyküleriyle Türkülerimiz” yarışmasının kazananlarına ödülleri MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirilen törenle verildi.
Advert

Törende konuşan Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tayyip Kahyaoğlu “Bizlermilli ve manevi değerlerle kuşatılmış nesiller yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Kahyaoğlu “Bugün bu salonda daha önce bir benzeri gerçekleştirilmemiş olan “Öyküleriyle Türkülerimiz” programını gerçekleştiriyoruz. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın da her fırsatta vurguladığı gibi milli ve manevi değerlerle kuşatılmış nesiller yetiştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarılarını yükseltmeyi, okulda gördükleri dersleri en iyi şekilde almalarını önemsiyoruz. Ama bunun yanı sıra öğrencilerimizin mutlaka ve mutlaka kültürümüze, değerlerimize bağlı pek çok özelliği de üzerlerinde barındırmalarının önemli olduğunu her fırsatta vurguluyoruz” diye konuştu.

Türkü yarışması etkinliğinin Ankara’da bir ilk olduğunu vurgulayan Kahyaoğlu “Kıymetli öğrenciler, bir milleti ayakta tutan en önemli unsur kültürdür. Bir topluluk düşünün, bir millet düşünün ki eğer kültürünü, değerlerini kaybettiyse o toplumun, o milletin de ayakta kalma şansı yoktur. O yüzden bizler 2016 Türkiyesi’nde dünyayla entegre olmuş, çağın gerektirdiği her türlü bilgi ve donanıma sahip olan öğrenciler olarak burada ayakta dururken pergelin bir ayağını buraya sabitleyip diğer ayağının da mutlaka kendi kültürel değerlerimizin üzerinde olmasına dikkat edeceğiz. İşte türküler Türk kültürünün, Anadolu kültürünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Kültürümüzdeki bu türkülerimiz içerisinde bizim acılarımız vardır, sevgilerimiz vardır, aşklarımız vardır, gurbetlerimiz vardır, hüzünlerimiz vardır. Her birinin ayrı ayrı hikayesi vardır. Ankara’da ilk defa gerçekleşecek olan bu etkinliğimiz umarız ileride tüm Türkiye’de ele alınır” ifadelerini kullandı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya ise “Aslında bizim burada yapmak istediğimiz şey, gençlerimizi hayalet kuyularına çekmek isteyenlere karşı en büyük cevabı gençlerimiz türkülerle verirler. Çünkü çocuk ve genç ruhluluğun, temizliği, tokluğu ve süsünü ihmal eden her türlü tavır türkü ile ihya edilir. Bu cevher çocuklarımızın içinde vardır ve gelecekte de var olacaktır” şeklinde konuştu.

Birinci olan okullar Pursaklar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Etimesgut Nurettin Ersin Ortaokulu ve Pursaklar Azmi Ertuğrul İlkokulu törende canlı performans ile türkülerini seslendirdiler.

Program sonunda dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tayyip Kahyaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya tarafından altın hediye edildi.

İkinciliğin buruk sevincini yaşayan Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencilerini ise İlçe Millği Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı teselli etti.

Ödül törenine Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Gölbaşı Anadolu Lisesi Müdürü Mevlüt Yalçınyiğit, Ankara’nın çeşitli ilçelerinden birim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ETİKETLER
Ankara Öykülerimizle Türkülerimiz Mehmet Tayyip Kahyaoğlu ödül töreni türkü yarışması
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert