Reklamı Geç
Advert
Advert
7 yıldır tek koluyla koyun kırkımı yapıyor
7 yıldır tek koluyla koyun kırkımı yapıyor
Ankara’nın Beypazarı ilçesinde gerçekleştirilecek olan Kırkım Şampiyonası’na tek kolu olmayan engelli vatandaş Şeref Tetik katılacak.
Advert

Ankara Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş hayvancılığın gelişmesi ve makineli kırkımın yaygınlaşması adına Türkiye genelinde Kırkım Şampiyonası düzenleyecek. Yarışmaya Türkiye’nin 25 farklı ilinden kadın ve erkek yarışmacılar katılacak.

28-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan yarışmanın en ilginç yarışmacılarından biri ise Gölbaşı Dikilitaş Mahallesi’nde oturan ve 32 yıldır tek kolu olmayan engelli vatandaş Şeref Tetik olacak. 12 yaşında elektrik kazası sonucu sağ kolu kesilen Şeref Tetik yarışmada derece elde ederek yurtdışında yapılacak olan şampiyonalara katılmayı hedefliyor.

7 yıldır kırkım yaptığını ifade eden Şeref Tetik, AA muhabirine yaptığı açıklamada “Ben 44 yaşındayım. 32 sene önce kolum kesildi. Yılmadık Allah’a çok şükür. Bu işi arkadaşlarla beraber yapıyoruz. Gayet de rahatım. Diğer iki kollu insanlarla da beraber daha önce yarışmalara katıldım. Türkiye 2’nciliğim var. Bir koyunu yaklaşık iki dakikada kırkıyorum. İki kolla yapmak daha iyi tabii ki ama tek kolla yapılabildiğini herkese kanıtlamak istedim” diye konuştu.

Tetik “Sağlam insan işi diye bir şey yok. Engelli insanlar da rahat yapabilir bu işleri. Engellileri bir köşeye atıp da onları hor görmeyelim” dedi.

Oğulbey Mahallesi Muhtarı Reşat Yüksel ise “Şeref Bey yöremizde, bölgemizde yetişen ender insanlardan bir tanesidir. Kendisi her ne kadar engelli olsa da tek koluyla müthiş bir şekilde her sene hayvanlarımızın kırkımını yapar. Sağ olsun kendisine çok teşekkür ediyorum. Diğer kırkımcı arkadaşların da onu örnek almasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Şeref Tetik’in üç çocuk babası olduğu ve oğullarının da kendisiyle birlikte kırkım yaptığı öğrenildi.

ETİKETLER
Ankara kırkım şampiyonası Şeref Tetik hayvancılık küçükbaş engelli vatandaş
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert