Reklamı Geç
Advert
Advert
Necip Fazıl, Gölbaşı’nda anıldı
Necip Fazıl, Gölbaşı’nda anıldı
Şair, düşünür ve yazar Necip Fazıl Kısakürek, Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen "Vefatının 33. Yıldönümünde Üstad Necip Fazıl Kısakürek" isimli konferansla anıldı.
Advert

Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 33. yıldönümü münasebetiyle Araştırmacı-Yazar Yahya Düzenli’nin konuşmacı olarak katıldığı ‘Vefatının 33. Yılında Üstad Necip Fazıl Kısakürek’ konulu bir konferans düzenledi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ayfer Yıldırım, Türkiye’de yerli ve milli değerler doğrultusunda düşünen ve davranan bir nesil varsa bunda Üstad Necip Fazıl’ın büyük payının olduğunu söyledi.

Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde tertiplenen konferansta konuşan Yazar Yahya Düzenli,  Necip Fazıl Kısakürek’in büyük meşakkatlerle dolu 79 yıllık hayatını sürdürebilmesinin ancak aklın ötesinde bir hayat yaşamasıyla mümkün olabildiğini söyledi.

“120 eseri içerisinde eser vermediği hiçbir alan yok. Rahmetlinin yakın mücadele arkadaşlarından Osman Yüksel Serdengeçti’nin Necip Fazıl hakkında söylediği çok güzel bir söz var. Üstadın vefatından sonra herkes beylik bir cümle kullanıyor. Diyorlar ki boşluğu doldurulamayacak. Serdengeçti rahmetli de demişti ki boşluk mu bıraktı ki doldurulsun. Genç İsyanı, Menemen Vakası gibi ne kadar katliam varsa bunları müthiş bir cesaretle ilk olarak Necip Fazıl üstad yazmıştır. Çünkü bir söz emaneti vardı ve o söz emanetini bir mücadele çizgisine dönüştürmüştü. Demişti ki Abdulhakim Arvasi, bu dünyada göze alınacak en hafif tehlike ölümü göze almaktır. Ölümü göze alan bir mütefekkirin, bir şairin yerine getirebileceği dava ahlakı ancak Necip Fazıl’da vardır”

Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ayfer Yıldırım ise gençlerin Necip Fazıl Kısakürek’i tanıması ve okuması adına gerçekleştirdikleri konferanstan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Konferansın sonunda Okul Müdürü Ayfer Yıldırım ve yazar Yahya Düzenli’ye çiçek taktım ederken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’da plaket taktım etti.

Konferansa Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Bala İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Şahinkuş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

ETİKETLER
Ankara gölbaşı konferans Necip Fazıl Kısakürek Hayrettin Balcı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert