Advert
Mogan Gölü sahilinde resim sergisi açıldı
Mogan Gölü sahilinde resim sergisi açıldı
Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi tarafından Mogan Gölü kenarında yağlı boya resim sergisi yapıldı.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi yağlı boya resim kursu, yıl sonu sergisini Mogan Gölü kenarında gerçekleştirdi. Sahil kenarında sergilenen yağlı boya çalışmalarına göl kenarında yürüyüş yapan Gölbaşı halkı yoğun ilgi gösterdi.

Resim sergisinin açılışına Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut katıldı.

Sergide kursiyerlerle sohbet eden Başkan Duruay, kursiyerleri çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar “Bu yıl 5 öğretmenimizle 14 yağlı boya resim sergisi açtık. Bugün sadece bir kursumuzun resimlerini Mogan Gölü kenarında sergilemeyi düşündük. Bu yıl 8. sergimizi düzenliyoruz. Toplam 10 sergiyle sanatseverleri Gölbaşı Halk Eğitim Merkezimizin tüm sergilerine bekliyoruz” dedi.

Halk eğitim merkezi resim eğitmenlerinden Hacer Şahinkaya ise “Ekim ayında başladığımız resim kurslarımız Haziran sonuna kadar devam edecek. Ancak bu tarihe kadar yaptığımız resimleri sahilde, yürüyüş yolu üzerinde sergiliyoruz. Yürüyüşe çıkan halkımız resimlerimizi görüyor. Ekim ayından bu yana çalışanlar, emekliler, ev hanımları ve öğrencilerden oluşan 30 kişilik bir ekiple 150’ye yakın resim çıkardık. Halkımız da çok ilgi gösterdi sağ olsunlar. Belediyemize de çok teşekkür ediyoruz, bize çalışmalarımızı sergileyeceğimiz yeri sundular” diye konuştu.

Yağlı boya resim kursu kursiyerlerinden Sultan Soylu, stres atmak ve boş zamanlarını değerlendirmek için yağlı boya resim kursuna katıldığını, resim yapmayı çok sevdiğini ifade etti.

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı halk eğitim merkezi yağlı boya resim sergi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert