Advert
Din-Bir-Sen Seyhan Başkanı Nurullah Pazar
Din-Bir-Sen Seyhan Başkanı Nurullah Pazar
ADANA DESK Din-Bir-Sen Seyhan Başkanı Nurullah Pazar Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Advert

ADANA DESK Din-Bir-Sen Seyhan Başkanı Nurullah Pazar Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Nurullah PAZAR mesajında şunları söyledi,

Her yıl Şaban ayının ondördüncü gününü onbeşinci gününe bağlayan gece Berat gecesidir. Berat kelimesi; borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi  mânâlara   gelmektedir.  Berat kelimesinin aslı ''Berâettir.'' Beraat sözlükte, ''bir zorluktan  kurtarmak  ve  berî olmak'' demektir.Bu geceye, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek gece; günahların affı ve     kulların      temize    çıkarılması    sebebiyle    Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir.

Berat  Kandili  Yüce dinimiz İslam da çok önemli bir gecedir. Mübarek Berat Kandili gecesini ibadet ile geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi vardır. Bu geceyi ganimet bilmeli,gündüzü mümkünse oruç tutularak geçirilmeli, tevbe istiğfar etmeli, kaza namazı kılmalı, Kur'an-ı kerim okuyarak ellerimizi semaya doğru açarak özellikle Yüce Rabbimizden özellikle şu günler de tüm İslam Alemi ve ülkemizin birlik,beraberlik ve kardeşliğinin daim olması için dua edilmelidir diyen Din-Bir-Sen Seyhan Başkanı Nurullah PAZAR sözlerini şöyle sürdürdü;Berat Kandili, Allah'ın ekstra rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir. Bu gece, Allahü teâlânın ihsân ettiği bütün nimetlere şükretmeli, yapılan hatâlar, günâhlar için de tevbe istğfar edilmelidir. O gece ( Berat Gecesi ) için Allahü teâlâ buyurur ki: “Af isteyen yok mu, affedeyim. Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim. Dertli yok mu, sıhhat, afiyet vereyim. Ne isteyen varsa istesin, vereyim.” Bu hâl, sabaha kadar devam eder.Bu gibi içerisinde bol bol mükafatların olduğu Berat kandili gecesini iyi idrak etmek gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle     Mübarek  Berat Kandili'nin  Hz. Muhammed'in    sevgisi  etrafında  birleşmeye, ülkemizin  ve  İslam aleminin birliğine, beraberliğine,ülkemizde ve  İslam aleminde yaşanan sorunların aşılmasına, kardeşlik ve merhamet duygularının güçlenmesine vesile olmasını  Cenâb-ı Allah’tan niyaz eder, tüm İslâm âleminin Berat Kandilini bir kez daha tebrik ediyorum.

ETİKETLER
Ankara Adana Seyhan Din-Bir-Sen Nurullah Pazar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert