Advert
EN BÜYÜK NOKSANIMIZ BİRBİRİMİZİ YETERİNCE SEVEMEYİŞİMİZDİR
EN BÜYÜK NOKSANIMIZ BİRBİRİMİZİ YETERİNCE SEVEMEYİŞİMİZDİR
MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Advert

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü “Toplumsal olarak yaşadığımız problemlerin en başında sevgi noksanlığı gelmektedir. Sevgisizlikten kastımız, birbirimize olan toleransımızın azalması, hoşgörü ve iyi niyet çerçevesini daraltmamız, her şeye maddi açıdan yaklaşmamız, maddeye mananın önüne almamız, hüsn-ü zan'ı azaltmamız, suizan-ı çoğaltmamız, karşılıksız beklentisiz davranış kalıplarını terk etmemiz”  dedi.

Güçlü mesajına şöyle devam etti;

      Maalesef ruh köklerimizden uzaklaşmanın  bedelini toplum  olarak çok  ağır  ödüyoruz.Aynı siyasi  partinin içinde  yaşanan adı konmamış savaşlar,rakip  firmaların birbirlerine hasmane tavırları,farklı spor klüplerinin taraftarlarının  birbirini  parçalaması,aynı  sokağı,apartmanı,siteyi dahası  yolları  paylaşamayan bireyler bürokraside birbirinin açığını arayan ast-üst ilişkileri,merdiven tırmanmak yerine  asansör arayan gençlik,farklı siyasi görüşe  mensup  kişiler  arasındaki lüzumsuz  tansiyon  yükselmeleri.......

     Kardeşliğimizi, komşuluğumuzu, akrabalığımızı, hemşehriliğimizi velhasıl ne kadar müştereklerimiz var  ise azaltıyor. Üzülerek belirtmek istiyorum ki mevcut siyasi işleyiş, ekonomik işleyiş, sivil hayattaki işleyiş Ten önemlisi manevi sahadaki yozlaşma ve gruplaşmalar toplumun denge taşlarını yerinden oynatıyor.

     Tarihi vesikalar yanlış söylemiyor ise düşünmeden edemiyoruz; sert geçen kışlarda dağlardaki yaban hayvanlarına yiyecek verenler, kuşların göç  yollarına yuvalar  kuranlar, camilere  sadaka taşı  koyanlar,'ben siftah yaptım yan komşudan al 'diyen esnaflar, savaşa  giderken  meyve  yediği dala para asanlar, dergahlara yaş  odun götürmeyen yeşili  seven  ve  koruyanlar, şeyhine Elif gibi dümdüz odun  taşıyan dervişler, yenildiği zaman kalkıp  yenenin  elini  öpen  sporcular, aynı  tastan  yemek  yiyen, aynı  mataradan su  içen, adalet  uğruna  başını  ortaya  koyan yiğitler, saymakla  bitiremeyeceğimiz güzellikleri ve  örnek  yaşantıları ortaya  koyan ismi Ali, Veli, Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma, Hatice  olan  bu  şahsiyetlerin bizimle  bağı  nedir?

      Ümidimizi ve umudumuzu asla yitirmeyeceğiz, yeise kapılmayacağız. Fakat bunu da sözde  bırakmadan eyleme  dönüştüreceğiz.

'Allah'ın birliği  ve  Peygamber'in risaleti  dışında hiçbir mutlak  hakikatimiz yok'diyerek  Valeyi  nereye  koyacağımızı iyice  bileceğiz. Hoca  Ahmet Yesevi, Mevlana, Yunus, Hacı Bektaşi Veli,Hacı  Bayramı  Veli,Ahi Evran gibi saymakla bitiremeyeceğimiz büyüklerimizin ayak  izlerine  basacağız.

    'Şehri  imar ederken nesli inşa  etmeyi ihmal edersek, ihmal  ettiğimiz nesil,imar ettiğimiz  şehri  tahrip eder' sözünün gerçekliğine  inanıyor ve  gerekli  tedbirlerin alınması  gerektiğini  vurguluyoruz.Ayrılıkların  azaldığı,müştereklerin  çoğaldığı,sağduyunun ve  aklı selimin hakim  olduğu güçlü  toplumsal  yapının  oluşması  için tüm gayretimizi ortaya  koyacağız.

      19  Mayıs  1919 Samsunda  bağımsızlık meşalesini  yakan  Gazi Mustafa Kemal ve  onun silah arkadaşlarını, kurtuluş mücadelesinin aziz  kahramanlarını, terör örgütleriyle  mücadelede  hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle  anarken Gençlik ve  Spor Bayramının milletimizin ve tüm  insanlığın kurtarıcısı  olacak  nesillerin  yetişmesine vesile  olmasını en  kalbi  duygularımla  ümit  ediyor ve  saygılarımı  sunuyorum.         

ETİKETLER
Ankara MHP Ali İhsan Güçlü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert