Reklamı Geç
Advert
Advert
Gölbaşı Belediyesi’nden Öğrencilere Tiyatro İle Çevre Eğitimi
Gölbaşı Belediyesi’nden Öğrencilere Tiyatro İle Çevre Eğitimi
Gölbaşı’nda “Çevki Geri Dönüşüm Yolunda” adlı müzikli tiyatro oyunu ile çocuklara ambalaj atıklarının geri kazanımının önemi anlatıldı
Advert

Gölbaşı Belediyesi,Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliği ile Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi salonunda “Çevki Geri Dönüşüm Yolunda” adlı müzikli tiyatro oyunu ile ambalaj atıklarının geri kazanımının önemi anlatıldı.

Gölbaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile (ÇEVKO) işbirliği ilkokul öğrencilerine “Çevki Geri Dönüşüm Yolunda” adlı oyunu oynayan ÇEVKO tiyatro grubu gelecek kuşaklara daha temiz, daha sağlıklı daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmek adına öğrencileri bilinçlendiriyor. İki ayrı güzel göle  sahip olan ve çevre konusunda duyarlı olan Gölbaşı Belediyesi çevre temizliği konusunda ki çalışmalarına devam ediyor. Gölbaşı ilkokulu, Sevgi Çiçeği İlkokulu, Atatürk İlkokulu’ndan gelen 550 öğrenciye, atık ambalaj dönüşümü hakkında oynanan tiyatro oyunu ile öğrenciler hem eğlendi hem de bilinçlendi. Tiyatro, çocuklara hangi çöplerin geri dönüşümü olacağını anlatırken çevre temizliği konusunda da duyarlı olunmasının mesajı verildi. 

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Çevko Cevre Öğrenciler Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert