Advert
İmam Hatip Gençlik buluşması gerçekleşti
İmam Hatip Gençlik buluşması gerçekleşti
Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde Hat-Tezhip Sergisi ve İmam Hatipler Kardeşlik buluşması programı yapıldı.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde Hat-Tezhip Sergisi ve İmam Hatipler Kardeşlik buluşması programı yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte Kur’anı Kerim tilaveti yapıldı.

Etkinlikte konuşma yapan AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Anadolu topraklarında ırkçılığın hiçbir zaman tutunamadığını, tüm insanlara kardeşlik temelinden baktıklarını belirterek, “Biz kardeşlik hukuku gereğince isteriz ki hiçbir kardeşimiz, hiçbir insan hatta hiçbir canlı yeryüzünde acı çekmesin. O yüzden bin dört yüzyıllık tarihimizde bizim ırklar arası bir kavgamız yok. Bu topraklarda ırkçılık asla neşvü nema bulmadı. Asla bulmayacak da. Bu topraklarda siyahlarla beyazların kavgası olmadı. Hepimiz Adem ve Havva’nın çocuklarıyız. Özde kardeşiz, siyahın beyaza, Arap’ın aceme üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir. Sadece bu ülkenin değil, tüm dünyanın siz gençlerimize ihtiyacı vardır. Öyleyse siz bütün dünyanın ihtiyacını karşılayacak bir donamınla kendinizi geleceğe yetiştirmek zorundasınız. Bu sizin asgari ahlaki mecburiyetinizdir” dedi.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı ise “İmam Hatipliler Buluşması ismi çok güzel ama biz hiç ayrılmadık ki buluşalım. Gönüller zaten hep beraberdi. 40 yıldır birlikteyiz. Bu bir fiili buluşmadır. İmam hatip okullarımıza Gölbaşı özelinde, Ankara genelinde ve Türkiye genelinde dün olmayan imkanlar bugün misli ile verildi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu ülkenin bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a minnetlerimizi iletiyoruz. Değerli gençler artık önümüzde hiçbir engel olmadığını biliyorsunuz. Fiziki olarak diğer okullarda ne varsa imam hatip okullarında da o var” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin hazırladığı Hat-Tezhip Sergisi için kurdele kesimi yapıldı. Programa katılanlar sergiyi gezdi. Ardından program ilahi dinletileri ile son buldu.

Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen etkinliğe AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, İmam Hatip Mezunları Derneği Onursal Başkanı Fethi Duruay öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı İmam hatipler Buluşması Orhan Atalay Hat-Tezhip Sergisi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert