Reklamı Geç
Advert
Advert
Hisarcıklıoğlu ndan CHP li Tekin e Erdoğan zalim cevabı
Hisarcıklıoğlu ndan CHP li Tekin e  Erdoğan zalim  cevabı
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, iddialarını sert bir dille yalanladı.
Advert
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun, TOBB u eleştirdiği genel kurul toplantısı sonrasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kendisine yönelik ağır ithamlara yanıt verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, önceki gün Cumhuriyet Gazetesi ne verdiği röportajda, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu nun kendilerine gelerek "Bizi bu zalimlerden kurtarın" dediğini iddia etmişti.

TEKİN İ MAHKEMEYE VERECEK

Bu sözleri sert bir dille yalanlayan Hisarcıklıoğlu, "TOBB u siyasetin içine çekmek isteyenlerin, kendine siyasi ikbal arayanların provokasyonlarına gelmemekte kararlıyım. Gürsel Tekin, bu asılsız ifadeleri düzeltmez veya geri almazsa, hukuki süreci başlatacağım ve mahkeme önünde bunun hesabını soracağım" dedi.

"ÇİRKİN BİR İFTİRADAN İBARETTİR"

Kendisine atfedilen iddiaların tamamen yalan, uydurma ve art niyetli olduğunu dile getiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: "İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin in haberde ileri sürdüğü iddialar, çirkin bir iftiradan ibarettir. Bu vesileyle, son iki gündür şahsımı ve TOBB u siyasi polemiklerin içerisine çekmeye çalışanlara da seslenmek istiyorum. TOBB Başkanı olarak benim görevim, siyasi tartışmaların tarafı olmak değil, iş dünyamızın sorunlarını ve önerilerini, halktan yetki almış siyasetçilere ve karar alıcı konumundakilere iletmek, çözümler, projeler geliştirmektir. Bunu da istişare ile yapıyoruz. Bu çerçevede hem iktidar, hem de muhalefet partileriyle ve hükümet yetkilileriyle sürekli bir araya geliyor, görüşüyoruz."

GÜRSEL TEKİN YALAN SÖYLÜYOR

Hisarcıklıoğlu, Gürsel Tekin in nifak çıkarma gayretinde olduğunu belirterek, "CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmelerin hiçbirinde geçmeyen bir ifadeyi, yapılmış gibi göstermeye çalışarak nifak çıkarma gayreti içinde olanları esefle kınıyorum. Siyasetin alanıyla, kendi görev alanımı karıştırmamaya özen gösterdim" diye konuştu

Kaynak

ETİKETLER
Hisarcıklıoğlu ndan CHP li Tekin e Erdoğan zalim cevabı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert