Reklamı Geç
Advert
Advert
Cam yeniden cam

Gölbaşı Belediyesi ile Simat Geri Dönüşüm, Çevko ve Anadolu Cam işbirliği ile öğrencilere "Cam Yeniden Cam" sloganı ile Gölbaşı Belediyesi camın geri dönüşüm hikayesi konulu eğitim veriliyor.

Cam yeniden cam
Advert

Gölbaşı Belediyesi çevre duyarlılığına yönelik yeni projeler ile öğrencilere çevre bilincini aşılamaya devam ediyor. Gölbaşı Belediyesi ile Simat Geri Dönüşüm, Çevko ve Anadolu Cam işbirliği ile öğrencilere "Cam Yeniden Cam" sloganı ile camın geri dönüşüm hikâyesi konulu eğitim veriliyor. Eğitimler ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olup interaktif bir sunum şeklinde veriliyor. Sunumda çevre sorunları ve ambalaj atıklarının geri dönüşümüne vurgu yapılarak, geri dönüşüm konusunda öğrencilere birey olarak sorumluluklarının neler olduğu konusu aktarılıp farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor.

Eğitimde öğrencilere; Çevre nedir ?,Çevre sorunları nelerdir ?, Çöp nedir ?, Ambalaj nedir ?, Ambalaj atıkları nedir  ve nasıl geri dönüştürülür ?, Kağıt ve karton ambalaj atıkları, Kompozit ambalaj atıkları, Metal ambalaj atıkları, Plastik ambalaj atıkları, Neden Geri kazanım gibi konularda da eğitimler verildi.

Bu kapsamda Gölbaşı Belediyesi’nce gerçekleştirilen eğitimlerde 3 oturumda toplam 870 öğrenci katıldı.

Ankara Fatih Duruay Gölbaşı Gölbaşı Belediyesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
Tarih belli oldu
Tarih belli oldu
Aksakal Ailesi'nin acı günü
Aksakal Ailesi'nin acı günü