Advert

MHP’den beyaz karanfillere ziyaret

Engelliler Haftası nedeniyle Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Dernek Başkanı Ömer Koç’tan bilgi aldı ve engellilerle sohbet etti

MHP’den beyaz karanfillere ziyaret
MHP’den beyaz karanfillere ziyaret Önder Ataseven

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, engellilerin hayata tutunmaları için en önemli şeyin toplumsal duyarlılık olduğunu söyledi. Çetinkaya, içinde bulunduğumuz Engelliler Haftası münasebetiyle ülkemizdeki engellilere karşı toplumsal duyarlılık çağrısında bulundu.

Engelliler Haftası münasebetiyle Batıkent Zihinsel Engellileri Koruma Derneği’nin Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Dernek Başkanı Ömer Koç’tan bilgi aldı ve merkezde hayatını sürdüren zihinsel engellilere beraberinde getirdiği hediyeler dağıttı ve onlarla sohbet etti.

Görme, duyma, konuşma, yürüme ve zihinsel engellilerin sayısının Türkiye’de 10 milyonun üzerinde olduğuna dikkat çeken Çetinkaya, engellilerin sorunlarından kurtulması ve yaşamlarının kolaylaştırılmasının insanlığın en büyük görevi olduğunu bildirdi.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi’nde Dernek Başkanı Ömer Koç’un zihinsel engellilerin sıkıntılarının bayraktarlığını yaptığını söyledi. Çetinkaya, yaşam merkezinin oluşturularak zihinsel engellilerin burada her türlü yaşamlarının kolaylaştırılmasının kolay bir iş olmadığına dikkat çekerek “Ömer Koç, azmin ve mücadelenin bayraktarlığını yaparak engellilerimizin dertlerine çare olmak için mücadele veriyor. Bu mücadelesinin yakın tanığı olmaktan da gurur duyduk” dedi.

MERKEZ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kendisi de zihinsel engelli çocukları olduğunu bildiren Dernek Başkanı Ömer Koç, yaşam merkezinin büyük mücadeleler sayesinde tamamlandığını ifade etti. Engellilere hizmet yolunda önlerine çıkarılan bürokratik engellerden yakınan Dernek Başkanı Ömer Koç, yaşam merkezine katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Koç, merkezin acil ihtiyaçları için hayırseverleri yardıma çağırdı.

 

 

MHP Fatih Çetinkaya Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı