Advert
Pursaklar Anaokulu’ndan anneler günü programı
Pursaklar Anaokulu’ndan anneler günü programı
Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Anneler Günün dolayısıyla düzenlediği programa ev sahipliği yapan Pursaklar Anaokulu’nda birbirinden renkli görüntüler oluştu.
Advert

Anneler Günü programına Kaymakam İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu Pursaklar Ana Okulu bahçesinde, anne konulu şiirleri okuyan minik bedenler, misafirlere duygu dolu anlar yaşattı. Programda konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, başta şehit anneleri olmak üzere bütün annelerin gününü kutlayarak “Bizim toplumumuzda, kadim geleneğimizde annelerin yeri çok önemlidir. Peygamber Efendimizi  ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diyerek bu önemi göstermiştir” dedi.

Çetin: “Evlatlar her zaman anaya muhtaçtır”

Öğrencilere ve annelere önemli mesaj veren Başkan Çetin, konuşmasında şunları söyledi: “Başta şehit anneleri olmak üzere eli öpülesi annelerimizin tekrar anneler gününü kutluyorum. Bizim toplumumuzda kadim geleneğinizde annelerin çok büyük değeri vardır. Anaokulları yapılır. Bu şu demektir; yavrularımızın ilk mürebbiyesi, ilk öğretmenleri, onlara konuşmayı, iyiliği güzelliği öğreten annelerdir. Bundan dolayı Peygamber Efendimizi (s.a.v) ‘cennet annelerin ayakları altındadır’ demiştir. Dinine, devletine hizmet eden evlat yetiştiren o annenin ayakları altına cennet serilmiş. Tüm annelerimizin bu müjdeye mazhar olmasını diliyorum. Atalarımız da‘Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar’ der. Çünkü analar evlatlarının ilk ıstırabını çekendir. Evlatlar her zaman anaya muhtaçtır. Zafer kazanan komutanların arkasında ana vardır, eş vardır, onların duası vardır. Çocuklarımıza hep şunu öğütleriz; annenize babanıza öf bile demeyin. Çocuklarımız bunları bilsinler ki kendilerinden gelecek olan nesillere bunları öğretsinler. Rabbim emeklerinizi boşa çıkartmasın. Rabbim bu milletin birliğini dirliğini bozmasın. Şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize şifalar diliyorum.”

Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara da yaptığı konuşmada anneliğin önemine vurgu yaparak “Tüm annelerimizin anneler gününü tebrik ediyorum” dedi. Konuşma ve gösterilerin ardından Canım Annem konulu şiir, resim ve hikâye yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

ETİKETLER
Anneler Günü Pursaklar Anaokulu Ankara Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert