Reklamı Geç
Advert
Advert
Zübeyde Hanım MTAL’den Yurtta Eğitim Avrupa'da Staj
Zübeyde Hanım MTAL’den Yurtta Eğitim Avrupa'da Staj
Gölbaşı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Yurtta Eğitim Avrupa'da Staj” adlı projesinin kapanış törenini gerçekleştirildi.
Advert

Gölbaşı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2014 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında “Yurtta Eğitim Avrupa'da Staj” adlı projesinin kapanış törenini gerçekleştirildi.

Projede Gölbaşı Zübeyde Hanım MTL’den Giyim Üretim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Gıda Teknolojisi ve Halkla İlişkiler ve Organizasyon alanlarında toplam 27 öğrenci Almanya’da 4 hafta alanlarıyla ilgili işletmelerde staj yaptılar. Refakatçi 4 öğretmen eşliğinde 27 öğrenci stajlarını 18 Nisan – 17 Mayıs 2015 tarihlerinde Almanya’nın Sachsen - Anhalt eyaletinde Magdeburg şehrinde gerçekleştirdi.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü Tülin Balcı Özbek, projenin amacının; öğrencilerini mesleki yeterliliklerin ve standartların değiştiğinin bilinciyle mesleki eğitimlerin sonunda nitelikli insan gücüne sahip bireyler olarak mezun etmek ve bir farkındalık yaratmak olduğunu ifade etti.

Özbek “Projenin yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında yapılan kapanış toplantısı 4 Mayıs 2016 tarihinde Anka Garden’da yapıldı. Sayın Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Gölbaşı meslek lisesi müdürleri, Kırıkkale Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü, Cebeci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, sektör temsilcileri (gıda teknolojisi, giyim üretim teknolojisi ve halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanından), okul öncesi özel anaokulu müdürleri ve velilerimizin katılımıyla toplantımızı gerçekleştirdik. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

ETİKETLER
Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Yurdışında Staj Gölbaşı Ankara Tülin Balcı Özbek
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert