Reklamı Geç
Advert
Advert
Osman Karaaslan: “İhale tamamlandı”
Osman Karaaslan: “İhale tamamlandı”
Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, yeni yapılacak olan devlet hastanesiyle ilgili konuştu.
Advert

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, uzun süredir Gölbaşı gündemini meşgul eden hastane projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

5 YIL ÖNCE ÇALIŞMALARA BAŞLADIK

Mevcut hastanenin Gölbaşı nüfusu için yeterli olmadığını ve bu nedenle yeni bir hastanenin yapılması için 5 yıl önce çalışmalara başladıklarını ifade eden Karaaslan “Gölbaşı Devlet Hastanesi’nin yapım süreci bundan yaklaşık 5 yıl önce başladı. 5 yıl önce Sağlık Komisyonu Başkanımız Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün öncülüğünde başlamış bir süreçti. Dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatlarıyla Gölbaşı’na acilen bir devlet hastanesinin yapılması gerekiyordu. Çünkü mevcut hastane yaklaşık 120 bin nüfusu olan Gölbaşı’nın ihtiyacını karşılayamıyordu. Tabii bu hastane sadece Gölbaşı’ndan değil; Bala, Haymana, Şereflikoçhisar ve hatta Dikmen, Çankaya gibi ilçelerden de hastaları alıyordu. Biz o zaman bu konunun acilen gündeme alınmasıyla ilgili işlemleri başlattık” diye konuştu.

TOPYEKÜN SEFERBER OLDUK

5 yıllık sürecin sonuna gelindiğini belirten Karaaslan “Kısmet bugüneymiş. O günden bugüne kadar bölge vekillerimizi, Ankara Ak Parti il başkanlarımızı, sağlık bakanımızı, cumhurbaşkanımızı, başbakanımızı topyekün seferber ederek hamdolsun bugün 9 Mayıs 2016 tarihi itibariyle ihaleyi gerçekleştirdik. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Fuat Kantarcı ile öğlen yaptığımız telefon görüşmesi neticesinde ihalenin tamamlandığını öğrendik. İnşallah bir aya kadar bir itiraz olmazsa yer teslimi yapılacak. Hayırlı olsun. Emeği geçen tüm bölge vekillerimize, İl Başkanımız Mustafa Nedim Yamalı’ya, Gölbaşı Belediye Başkanımız Fatih Duruay’a; kimin zerre miktarı emeği geçtiyse hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu proje bizim için önemliydi. İnşallah en kısa zamanda da yapımına başlanacak ve hem Gölbaşılı hemşehrilerimize hem de tüm Ankaralı hemşehrilerimize bu hastane hizmet edecek” diyerek süreç boyunca emek harcayan tüm yetkili isimlere teşekkürlerini bildirdi.

Temel atma töreni bu yıl içerisinde yapılacak..

Hastanenin yapılacağı yer ve bulunduracağı imkânlar hakkında bilgi veren Osman Karaaslan “TOKİ Yolu üzerinde yaklaşık 50 bin m2 kapalı bir alana sahip olacak. 200 yataklı olacağını daha önce de ifade etmiştik. Son derece modern görüntüye sahip olup en son teknoloji ile donatılacak. Temel atma töreni de bu yıl içerisinde yapılacak inşallah” dedi.

ETİKETLER
Osman Karaaslan Hastane Proje Gölbaşı İhale
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert