Reklamı Geç
Advert
Advert
10. Dedeler Nineler 2. Bahar Koşusu
10. Dedeler Nineler 2. Bahar Koşusu
Türkiye’de ilk defa Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen “Dedeler Nineler İkinci Bahara Koşuyor” müsabakasının onuncusu için kayıtlar başladı.
Advert

Türkiye’nin ve Ankara’nın her yerinden binlerce dede ve ninenin katılımı ile her yıl gerçekleştirilen müsabakada dedeler ve nineler ikinci bahara koşuyor. Müsabakaya katılmak için kayıt yaptıran dede ve ninelere Pursaklar Belediyesi tarafından eşofman, şapka ve spor ayakkabısı hediye ediliyor. Müsabaka sonrası yapılan kura çekilişlerinde ismi çıkanlar torunları ile birlikte kaplıcalara tatile gönderiliyor.

Davul ve zurna eşliğinde renkli görüntüler oluşturan 50 ve üzeri yaştan kişilerin katıldığı koşuda, dedeler ve nineler ısınma hareketlerini oyun havaları eşliğinde yapıyor. Konser ve oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlenen yaşı geçkin ama gönlü genç yarışmacılar ortaya koydukları performansla büyük ilgi topluyor. Bu yıl 10’uncusu yapılacak olan müsabakanın kayıtları Pursaklar Belediyesi Tevfik ileri Kültür Merkezi’nde başladı. Kayıt yaptırmak isteyenler kimlik fotokopileri ile kültür merkezine başvuru yapabilecek.

Çetin: “İhtiyarlarımız baş tacımızdır”

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Bu yıl onuncusunu düzenleyeceğimiz müsabakamıza tüm dede ve ninelerimizi bekliyoruz. Spor yapmak sağlıktır, sağlık da iyi bir yaşamın ön koşuludur. İhtiyarlarımızı unutmuyoruz çünkü onlar bizim baş tacımızdır” dedi. Onuncu Dedeler ve Nineler İkinci Bahar Koşusu’nun 29 Mayıs’ta yapılması planlanıyor.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar dedeler ve nineler koşusu koşu yarışması spor
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert