Advert

Advert
AK Parti Pursaklar Kadın Kolları, Kılıçdaroğlu’nu kınadı
AK Parti Pursaklar Kadın Kolları, Kılıçdaroğlu’nu kınadı
AK Parti Pursaklar Kadın Kolları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sarf ettiği sözlere tepki gösterdi. Yapılan basın açıklamasında Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, ilçe teşkilat
Advert

AK Parti Pursaklar İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklamasında hazır bulunan Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu kadın kollarına destek verdi. AK Parti Pursaklar Kadın Kolları Başkanı Hacer Altuntaş, yaptığı basın açıklamasında “Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği; ahlak ve insaftan yoksun ifadeler ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı olarak kamuoyuna seslendiklerini belirten Altuntaş, konuşmasında şu açıklamalara yer verdi: “5 Nisan 2016 tarihinde, milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çatısı altında tüm kadınları aşağılayan bir tavırla Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı bir kadına hakaret etmiştir. Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanını bir kez daha şiddetle kınıyoruz. ‘Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı’ iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakârlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür. Bizler siyaseti vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak;zaman, hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz.Başta CHP’li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz. Biliyoruz ki bu topraklar, kadınların maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler, milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz. 5 Nisan 2016 tarihini partisinin tarihine kara bir leke olarak geçiren CHP Genel Başkanına; Sadece özür yetmez diyoruz. Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir.”

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Ak Parti Kadın Kolları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert