Advert

Advert
Mogan İhalesi Yine İptal
Mogan İhalesi Yine İptal
Mogan Gölü’nün temizlenmesi ile ilgili ihale sürecini başlatan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ihaleyi ikinci kez iptal etti. İptale gerekçe olarak şirketlerin beklenenin üzerinde fiyat vermesi gösterildi
Advert

Ankara'nın denizi olarak tabir edilen ve başkentlilerin hafta sonu en çok gittiği yerlerin başında gelen Gölbaşı'ndaki Mogan Gölü'nün temizlenmesi için açılan ihale ikinci kez iptal edildi. Temizlik çalışmaları için üst düzey devlet yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi protokol imzalamıştı.

4 NİSAN'A ERTELENMİŞTİ

İmzalanan protokolün ardından Kalkınma Bakanlığı, gölün temizliği ile ilgili bütçe ayırırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihale tarihini 2 Şubat olarak açıklamıştı. Gölün dip çamurunun çıkartılması ve su yüzeyinin temizlenmesini kapsayan ihale iptal edilerek 5 Nisan'a ertelenmişti.

FİYAT İNDİRİMİ BEKLENİYOR

EKAP'ta yayınlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yeni binasında düzenlenen ihaleye çok sayıda şirket katıldı. Bakanlık, şirketlerden gelen tekliflerin proje için ayrılan bütçenin çok üstünde olması nedeniyle ihaleyi yeniden iptal etti. Şirketlerin belirlenen bütçeye kadar düşmesi beklenirken Mogan Gölü'nün temizliği ile ilgili son kararı, hazırlanan rapor doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı verecek. 3 yıl sürmesi planlanan Mogan Gölü'ndeki temizlik çalışmalarında İstanbul Haliç'te uygulanan vakumlama tekniğinin bir benzerinin yapılacağı öğrenildi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Mogan Gölü İptal İhale Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert