Advert

Advert
Gölbaşı'nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı
Gölbaşı'nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı
Gölbaşı Şehit Sabahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi düzenledi.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

TÜBİTAK Bilim Fuarında  Temel ve Ortaöğretimde okumakta olan öğrencilerin bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirleyerek üzerine araştırma ve uygulama yaptıkları konular üzerindeki projeleri sergilendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra düzenlenen ´TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´´ sergisinin  açılışına, TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyon (KİT)  Başkanı Fatih Şahin, Ak Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Gölbaşı İlce Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı,Ak Parti Gölbaşı İlce Başkanı Osman Karaaslan,Okul Müdürü Ayfer  Yıldırım , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Şehit Sabahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürü Ayfer Yıldırım  programa katılanlara teşekkür etti.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisinde konuşan TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu " İmam hatip lisesi mezunlarının,mensuplarının,gönüldeşlerinin içinde bulunduğu ikinci kuşak yasaklarla boğuşan kuşaktır. İmam hatip liselerini öcü gibi görerek kadının eğitim, siyaset ve çalışma hakkının gasp edildiği dönem , o günkü kuşağın yasaklarla boğuşma mecburiyetini, ikna odalarını, çöp sepetlerine atma mecburiyetini sırf baş örtülü olduğu için haddi bildirilen kadınların, baş örtü düşmanlarına had bildirime mecburiyetini beraberinde getirir" dedi.

İmam Hatip öğrencilerine seslenen Gündoğdu " Ahlaklı olmayı kariyer yapmanın önüne geçirmiş bir nesil olarak Allah yolunuzu açık etsin" şeklinde konuştu.

Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyon (KİT)  Başkanı Ankara milletvekili  Fatih Şahin ise " Kendi ayakları özerinde durabilen, kendi kararlarını veren hayatın zorlukları ile mücadele edebilen araştıran,inceleyen,soran,sorgulayan iyi bir meslek sahibi gençler olarak sizin bu ülkeye ,topluma ve İslam ümmetine, dünyaya katacağınız kazandıracağınız çok şey var. İmam hatip liselerinde sizler milli ve manevi değerler çerçevesinde ruhlarınız şekilleniyor. İnşallah sizler sayesinde Türkiye'de İslam'da 21 yüzyıla damgasını vuracaktır"

 

Ak Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta bu günleri gördüğümüze için Allah'a hamd ediyoruz.İmam hatipliler ve baş örtülüler olarak bugüne kadar hep bir hak mücadelesi içinde olduk. Ama biz şuanda hiç bir şekilde bir rövanşist duygu içerisinde değiliz.Bize yapılan haksızlıklara müsaade etmediğimiz gibi bir başkasına da yapılacak haksızlığa göz yummayacağız" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Okulda düzenlenen ´´TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´´  sergisi açılış kurdelesini kesen, TBMM İdari amiri Ahmet Gündoğdu, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyon (KİT)  Başkanı Fatih Şahin, Ak Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Gölbaşı İlce Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı,Ak Parti Gölbaşı İlce Başkanı Osman Karaaslan,Okul Müdürü Ayfer  Yıldırım birlikte sergide projeleri tek tek gezerek öğrencilerle ve öğretmenlerle projeler üzerinde konuşarak projeleri incelediler.

Ayrıca programda  semazen gösterisi, Ankara Büyükşehir Mehtar Takımı gösterisi sunumları yapıldı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı TÜBİTAK Bilim Fuarı Ahmet Gündoğdu Fatih Şahin Leyla Şahin Usta Ak parti Osman Karaaslan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert