Advert

Pursaklar, Halterde Ankara Şampiyonu Oldu

Pursaklar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre; Pursaklar’ın gururu Batuhan Yüksel, katıldığı Ankara İl Müsabakasında rakiplerini mağlup ederek şampiyon oldu.

Pursaklar, Halterde Ankara Şampiyonu Oldu
Pursaklar, Halterde Ankara Şampiyonu Oldu

Ankara İl Müsabakasında Pursaklar Belediyesi’ni başarıyla temsil eden Batuhan Yüksel, koparmada 98, silkmede 123 ve toplamda 221 kilo kaldırarak Ankara Şampiyonu oldu. Sporcuları tebrik eden Pursaklar Belediyesi Spor Koordinatörü Salih Yergin yaptığı açıklamada “Sporcularımızın gelişimlerini yakından takip ediyoruz. Elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Milli takımlar seviyesindeki sporcuların gelişimlerini ve rekabet gücünü, gelişimlerini arttırmak için sağlık taramalarını yaptıklarını ifade eden Yergin şu değerlendirmelerde bulundu: “Şu anda takım kampında Milli Takım seçmelerine hazırlanan sporcularımızın rutin sağlık taramalarını ve kuvvet testlerini düzenli olarak yaptırıyoruz. Ortaya çıkan verilere göre, eksik beslenme ve koordinasyonlarını desteklemek için bilimsel destek alıyoruz. Yakın zamanda Gümüşoluk Mahallemizde oluşturacağımız halter salonunda da çocuklarımızın daha sağlıklı koşullarda spor yapmasını sağlayacağız. Halter branşında Pursaklar çok önemli bir gelişme sağlayacaktır. Belediye Başkanımız Sayın Selçuk Çetin’e de çalışmalarımıza verdiği destekler için minnettarız.”

Derece yapan sporcular ise Pursaklar adına yarışmanın kendileri için gurur verici olduğunu belirterek “Bizlerin başarısına katkı sunan, imkânlarımızı sağlayan büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Onları mahcup etmeyeceğiz” dedi. Spor Koordinatörü Salih Yergin, sporculara kemik gelişiminde etkili olan protein tozu da hediye etti. 

Ankara Pursaklar Şampiyon Halter Batuhan Yüksel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı